فهرست
English

فراخوان شرکت در:

کنفرانس بین المللی خشونت خانگی (DV)

چالشی در بهداشت عمومی: تبادل نظر بین فعالان اجتماعی از کشورهای ایران، ترکیه و آذربایجان

با حضور مترجم فارسی زبان و پرداخت کامل هزینه ها

تاریخ برگزاری: 1 تا 4 اسفند

زمینه:

کنفرانس بین المللی خشونت خانگی که به مدت چهار روز در شهر استانبول در ترکیه برگزار خواهد شد، با نگاهی به خشونت خانگی به عنوان معضلی فراگیر در حوزه بهداشت عمومی، از فعالان در زمینه خدمات اجتماعی، بهداشتی، حقوقی و همچنین سازمان های غیردولتی و مردم-نهاد (NGO) فعال در حوزه خشونت خانگی از کشورهای ایران، ترکیه و آذربایجان برای شرکت در کنفرانس دعوت به عمل می آورد. هدف کنفرانس تقویت ظرفیت و توانایی افراد و/یا سازمان هایی است که بر پیشگیری و منع خشونت خانگی در این سه کشور تمرکز دارند. کنفرانس به پیامدهای بهداشتی خشونت خانگی در سلامت زنان، کودکان و جوامع و گروه های مرتبط با آن ها می پردازد و بر تعلیم و آموزش اعضای گروه ها، ارائه دهندگان خدمات بهداشتی و فعالان اجتماعی متمرکز است. کنفرانس برای افرادی که در زمینه درمان و حمایت از قربانیان خشونت خانگی فعالیت دارند، طراحی شده و تلاش دارد با آموزش نظری و تجربی شرکت کنندگان، آگاهی و مشارکت در حوزه مهارت های پیشگیری و منع خشونت خانگی را افزایش دهد. کشورهای مذکور دارای شباهت های فرهنگی و سنت های دیرینه اجتماعی با قدمتی صدها ساله هستند که خشونت خانگی در آن مسئله ای خانوادگی است. ترکیه و آذربایجان در سال های اخیر قوانین و برنامه هایی را برای نظارت و کنترل خشونت خانگی تصویب کرده اند که آگاهی از نحوه اجرا و پیشرفت قوانین و برنامه های مذکور می تواند برای شرکت کنندگان ایرانی که هنجارهای فرهنگی و زمینه های اجتماعی و اقتصادی مشابهی دارند، مفید باشد. سازمان های زیر در برگزاری کنفرانس با ما همکاری می کنند: انستیتو حقوق بهداشت جهانی O Neill در مرکز حقوق دانشگاه جورج تاون و موسسه IRC (مرکز نوآوری و اصلاحات)

مکان:

کنفرانس از تاریخ اول تا چهارم اسفند 1397 در شهر استانبول در ترکیه برگزار خواهد شد و شهروندان کشورهای ایران، ترکیه و آذربایجان می توانند متقاضی شرکت در کنفرانس باشند. هزینه های شرکت در کنفرانس از جمله شامل بلیط اکونومی از کشور مبدا، اقامت، غذا و سفر برنامه ریزی شده درون شهری خواهد بود که توسط سازمان غیردولتی ما و با مشارکت انستیتو حقوق بهداشت جهانی o’neil در مرکز حقوق دانشگاه جورج تاون در واشنگتن دی.سی و مرکز نوآوری و اصلاحات کشور گرجستان پرداخت خواهد شد.

انتظارات و نتایج:

آموزش شرکت کنندگان جهت تبدیل شدن به رهبرانی کارا و نیرومند در فعالیت های حرفه ای، تقویت نقش و ظرفیت فعالان و خدمات دهندگان در منطقه از طریق آموزش جلوگیری از خشونت خانگی، و ایجاد شبکه ای منطقه ای از افراد حرفه ای به منظور حمایت از یکدیگر در حوزه خشونت خانگی از جمله اهداف کنفرانس است. برگزارکنندگان کنفرانس از پزشکان، پرستاران، فعالان اجتماعی، داوطلبان، مدیران خانه های امن برای قربانیان خشونت خانگی، و مدیران سازمان های مردم-نهاد و غیردولتی فعال علیه خشونت خانگی برای شرکت در کنفرانس دعوت به عمل می آورد.

محتوا:

قوانین بین المللی در حوزه خشونت خانگی و تاثیر عدم وجود آن در قانون اساسی این کشورها، پیامدهای بهداشتی فیزیکی، روانی و اجتماعی مرتبط با خشونت خانگی، دلایل اقتصادی خشونت خانگی، موانع فرهنگی، جلوگیری و مداخله، سیاست گذاری و حمایت از قربانیان خشونت خانگی، راهبرد اداری و ظرفیت سازی برای سازمان ها، ایجاد شبکه و همکاری های بشردوستانه، گردآوری منابع مالی و رهبری هیئت مدیره سازمان ها.

متقاضیان:

  • • باید به شکل حرفه ای و یا داوطلبانه در حوزه خشونت خانگی فعالیت کرده باشد.
  • • باید از جایگاه اجتماعی مناسبی برخوردار باشد.
  • • باید به زبان انگلیسی آشنایی داشته باشد.
  • • باید فرم تقاضا را تکمیل نماید. (تکمیل فرم و ارتباط با برگزارکنندگان کنفرانس از راه ایمیل و وبسایت امکان-پذیر است.)
  • • باید دارای پاسپورت معتبری باشد که تاریخ انقضای پاسپورت حداقل شش ماه پس از تاریخ آغاز کنفرانس باشد.
  • • باید قادر به پرداخت بلیط اکونومی رفت و برگشت به استانبول باشد و رسید بلیط را جهت بازپرداخت هزینه (به دلار آمریکا) تا هنگام عزیمت به محل کنفرانس نزد خود نگه دارد.